Психолог при депресії

Депресія – важке захворювання. За даними статистики ВООЗ з кожним роком спостерігається зростання кількості пацієнтів, які страждають на депресію. Якщо коротко описати депресію, це поєднання пригніченого емоційного стану + пасивної поведінки, які тривають 14 і більше днів. Близько 6,5% європейців страждають від депресії, а це приблизно 48,5 млн. людей.

Для виявлення депресії, можна почати із проходження тесту “Шкала депресії Бека”. Цей тест дозволить виявити чи спростувати її наявність. Згідно з дослідженнями ВООЗ, найбільш ефективним підходом у роботі з депресією визнано когнітивно-поведінкову терапію (КПТ). Саме КПТ підхід я і застосовую, працюючи з клієнтами.

Характерні ознаки депресії:

  • Апатія, втрата інтересу до занять, що приносять задоволення.
  • Почуття туги та душевного болю.
  • Підвищена тривожність та страхи.
  • Підвищена стомлюваність та різке зниження працездатності.
  • Виснаження, безсоння, поява похмурих думок.
  • Загальмованість та низька фізична активність.
  • Відсутність апетиту, зниження ваги, пригнічений настрій, небажання стежити за собою.

У чому полягає допомога психолога під час депресії?

  • У процесі розмови психолог з’ясовує причину депресії. Знаходить джерела проблеми.
  • Підбирає найбільш підходящі методи вирішення проблеми, залежно від ситуації.
  • Допомагає застосувати методи вирішення проблеми.
  • Допомагає знайти контакт із родичами, навчитися говорити про свої проблеми та переживання з близькими людьми.
  • Допомагає підібрати правильний режим дня, рухової активності, живлення залежно від конкретної ситуації.
  • Разом із клієнтом підбирає хобі (захоплення).

Вартість консультації 2100 грн

Вартість консультації 2100 грн

Записатись

Комфорт під час консультації

Я працювала з різними клієнтами за темпераментом, характером.
До кожного знайшла індивідуальний підхід та професійне рішення.
Консультація вибудовується навколо мети, яку визначає клієнт у форматі діалогу.
Будь-який тиск, поради, оцінки з мого боку виключені.

Консультація проходить в режимі онлайн і триває 1 годину.
На початку я ставлю кілька запитань про вас, ваш стиль життя, потім ми працюємо конкретно над запитом. Як правило, після консультації я надаю додаткові завдання для закріплення результату.

При депресії людина потрапляє у замкнуте кола. Є якась ситуація, яка його не влаштовує (наприклад, звільнили з роботи). Ця ситуація провокує негативні думки (наприклад, я невдаха). Потім думки провокують пригнічені емоції (сум, образа).

І, як наслідок, його поведінка пасивна (резюм не складено, на вакансії не відгукується). Ситуація, яка не влаштовує, не змінюється (роботи не було, так і немає). Коло замикається. Більше того, з кожним оборотом витягнути себе все складніше. І, здавалося б, устань і почни робити, а щось заважає. Не вдається встати та почати. Поради з боку типу «візьми себе в руки» не просто не допомагають, а вганяють почуття провини, сорому, агресії, ізоляцію. Нічого не тішить. А ось дратує багато.

КПТ розриває це замкнене коло. Вибравши комфортний темп крок за кроком людина вибирається з депресії через зміну звичного мислення, ставлення до ситуації та поведінки. Більше того, часто людям з депресією, нарівні з техніками, важливо просто виговоритись і знати, що тебе не засудять і зрозуміють.

Будучи психологом, я працюю з легкою та помірною депресією. Більше виражену ступінь депресії лікує психотерапевт, застосовуючи той самий КПТ підхід. Також, якщо є свідчення, психотерапія поєднується із медикаментозним лікуванням, яке призначає психіатр.

Депресія – психічний розлад, що виникає в людей будь-якого віку, статі, соціального статусу. Вона впливає на ваше мислення, почуття, спілкування з людьми та просто повсякденне життя. Симптоми можуть бути різноманітні, від легень до важких, і можуть виявлятися у вигляді: втоми, зневіри та втрати інтересу до будь-яких подій, зниження концентрації уваги, необґрунтованого почуття провини, нерішучості, схильності до частої усамітнення, повторюваних думок про смерть або самогубство. З фізіологічних симптомів може бути: втрата апетиту, енергії, придушення інтимних потреб, порушення сну, неприємні відчуття у тілі. Якщо не лікувати депресію, вона може перейти у хронічну форму.Чим більше запущена депресія, тим важче буде впоратися з нею, і знадобиться більше часу. Але хороша новина полягає в тому, що депресія піддається лікуванню, особливо якщо застосовується когнітивно-поведінкова психотерапія. І часто першим кроком до того, щоб відчути себе краще, є пошук відповідного психолога, який зможе допомогти вам зрозуміти, що викликало захворювання, а також виробити методи протистояння.

Мало кому вдається позбавитися депресії самостійно. Тому дуже важливо вдатися до пошуку рішення на ранньому етапі. Раннє звернення до психолога може позбавити депресії без медикаментозної терапії. Але також важливу роль у психологічному лікуванні відіграють такі фактори, як ступінь тяжкості депресії, стосунки з фахівцем, характер пацієнта та особисті обставини. Психолог може значно зменшити симптоми хвороби та знизити ризик повторного її загострення. Він допомагає краще справлятися з негативними думками чи проблемами, які згубно впливають на поведінку, емоції та дії. Іноді полегшенням стає саме розуміння, що викликало ці симптоми. Адже знайти джерело негативної думки є складним і водночас важливим кроком, щоб людина почала адекватніше оцінювати ситуацію і по-іншому сприймати події. Психолог при спілкуванні з людиною допомагає визначити закономірності у його думках та змінити стереотипи мислення, які позбавляють свободи вибору та змушують діяти за шаблоном. Він не може навчити клієнта думати правильно, а допомагає розібратися, як впливає звичний тип мислення.

Проте не всі однаково реагують на психологічну терапію. Декому допомагає 2-3 консультації, іншим потрібно до 12 консультацій. Іноді достатньо однієї душевної відкритої розмови, щоб полегшало. При тяжких формах депресії психологічна терапія поєднується з медикаментозною. У такій комбінації психотерапевт може забезпечити довгострокову стабільність та запобігання рецидиву. Важливим кроком на шляху до одужання може бути підняття психологом тим, які можуть бути неприємними для пацієнта та стресовими. І це на якийсь час може навіть погіршити його стан. Але досвідчений професіонал завжди створить комфортну обстановку, щоби максимально нівелювати неприємні відчуття. Загалом консультації психолога при депресії допомагають упоратися з конфліктами та покращити стосунки з близькими, друзями, колегами. Перед початком консультації слід обговорити, який результат ви очікуєте. І психологу важливо повідомляти, як ви почуваєтеся. Деяким людям важко зважитися ухвалити рішення звернутися до психолога. Можливо, треба поговорити з іншими людьми, які раніше вдавалися до такої терапії, звернутися за порадою.

Депресія — це не ознака слабкості, а хвороба. Але багато хто досі соромиться про це говорити і сумнівається, що їм хтось може допомогти. А звернувшись до психолога, часто шкодують, що не зробили це раніше. Якщо є труднощі для організації очної зустрічі, можна вдаватися до онлайн-консультування. Різниця лише в тому, що клієнт знаходиться не в кабінеті фахівця, а в зручному для нього місці. Це ідеальний варіант своєчасної психологічної допомоги. Якщо ви підозрюєте депресію, запрошую вас на консультацію онлайн.

Запис на консультацію