Як зрозуміти, чого хочу?

У моїй практиці є багато клієнтів із таким запитом. У кожного своя історія та причини, чому бажання та потреби визначити не виходить. Причин тому може буди декілька: відсутність навички прислухатись до потреб з дитинства, депресія та наслідок постійно пригніченого стану, нав’язливі ірраціональні думки, відчуття провини, страх прийняття рішень ітп.

Я навела кілька прикладів з практики, щоб продемонструвати, що хоча первинний запит у всіх цих клієнтів був «я не знаю, чого я хочу», причина і, відповідно, тактика вирішення проблеми кожного з них були різними в кожному конкретному випадку.

Щасливі люди відрізняються тим, що одержують задоволення від життя. Йдучи до мети, вони насолоджуються кожним моментом життя. Дуже важливо розуміти, чого ви хочете, щоб почуватися щасливішим. Важко рухатися у правильному напрямку, не маючи цілей та завдань. Часто питанням: «чого ти хочеш?», людина відчуває розгубленість. У голові з’являється безліч думок, і зрозуміти, чого хочеться насправді, досить складно. Насправді, людина може мати приховані бажання та потреби, але існують якісь обмежувачі, які заважають розвиватися мрії та отримувати задоволення від руху до неї. Ось деякі з них:

  1. Негативні установки та когнітивні помилки.
    Такі думки, як “я не зможу”, “я цього недостойна”, “так не можна”, “це соромно”, “незручно”, “що подумають люди” заважають дійти мети, часто відбирають навіть право помріяти, визначити, чого хоче людина, що гасить енергію, рішучість діяти. Часто люди, які хочуть відповідати шаблонам, почуваються розбитими та втомленими. Особливо важко подолати установки батьків. Адже одного разу ви повірили їм і перестали звертати увагу на особисті почуття та думки. Але важливо обрати свій життєвий шлях. Якщо ви досягнете цілей, які вам насправді не потрібні, є ймовірність, що в один момент настане криза, і ви почуватиметеся нещасливим.
  2. Невдалий минулий досвід.
    Невдачі, які людина зазнавала у різних сферах життя раніше: навчання, кар’єра, сім’я, друзі, розваги чи відпочинок, блокують нові бажання та плани досягнення цілей. Особливо якщо це було неодноразово. На це може вплинути невдалий досвід у дитинстві. Людина починає думати, що вона не здатна зробити те, що хоче. Він прогнозує в майбутньому невдачу, тому відмовляється робити нові спроби реалізації потреб, і тим самим, стримує свою енергію. У якийсь момент стає все байдужим і зникає інтерес до життя.
  1. Перфекціонізм.
    Бажання все робити правильно чи найкраще призводить до того, що йдучи до наміченої мети таким «ідеальним» шляхом, перфекціоніст втрачає здатність отримувати насолоду від результату чи самого процесу, а потім і зовсім втрачається у своїх бажаннях. Люди схильні думати, що перфекціонізм мотивує великі звершення. Насправді він заважає повноцінно працювати і призводить до хронічного незадоволення і страху почати діяти.
  2. Співзалежні відносини.
    Той випадок, коли про іншу людину думаєш більше, ніж про себе. Співзалежна людина не вільна у своїх думках та поведінці. Згодом таких людей долає почуття безпорадності та втраченості у світі.
    Деякі люди, намагаючись зрозуміти, чого ж вони хочуть насправді, припускаються помилок. Якщо після прийняття рішень виникає потреба когось спертися, цим зняти з себе відповідальність, втрачається внутрішня свобода. Важливо під час це розпізнати і навчитися самому приймати рішення.

Наша психіка влаштована так, що події, що найбільш травмують, найчастіше стають причиною «порочних кіл», коли ми в собі не можемо розібратися, і чогось не бачимо. Психолог допомагає опрацювати проблему, знайти її витоки та поступово вивести вас із негативного сценарію. Головне, зізнатися собі, що є проблема і потрібна допомога. Часто після кількох консультацій з’ясовується, що корінь цієї проблеми лежить у регулярному знеціненні, приниженні та порушенні особистих кордонів клієнта.

Вартість консультації 1500 грн

Вартість консультації 1500 грн

Записатись

Комфорт під час консультації

Я працювала з різними клієнтами за темпераментом, характером.
До кожного знайшла індивідуальний підхід та професійне рішення.
Консультація вибудовується навколо мети, яку визначає клієнт у форматі діалогу.
Будь-який тиск, поради, оцінки з мого боку виключені.

Консультація проходить в режимі онлайн і триває 1 годину.
На початку я ставлю кілька запитань про вас, ваш стиль життя, потім ми працюємо конкретно над запитом. Як правило, після консультації я надаю додаткові завдання для закріплення результату.

Психолог КПТ допоможе визначити це і прибрати камені спотикання, що не в змозі зробити сама людина. Таким чином, якщо проблема розуміння своїх бажань для вас є актуальною, запрошую на свою консультацію онлайн.

Я працюю у когнітивно-поведінковому підході. Когнітивно-поведінкова терапія на сьогоднішній день є провідним підходом вирішення психологічних проблем у всьому прогресивному світі. У ході консультації ми працюємо у двох напрямках – робота з думками (знаходимо когнітивні помилки, тобто думки та переконання, які заважають вам, розглядаємо їх, потім замінюємо) та робота з поведінкою (міняємо крок за кроком у комфортному темпі, стара поведінка, що підкріплює проблему, на нове, що дасть нові результати).

Запис на консультацію