Допомога психолога при тривозі

Тривога – це одна з найбільш важко переносимих негативних емоцій. Вона може виявлятися як у вигляді емоційного фону, що постійно присутня в житті людини, так і у вигляді сильних нападів тривожних станів, аж до панічних атак . На відміну від страху, причина тривоги залишається прихованою від нашої свідомості.

Робота з тривогою – один із найчастіших запитів. Звучить запит у двох варіантах.

Варіант перший – «я хвилююсь через…». Якщо клієнт знає предмет своєї тривоги, на консультації працює над ним. Розглядаються можливі варіанти розвитку подій, виходячи з яких клієнт сам приймає важливе рішення, працює над умінням приймати невизначеність, робить вибір, працює над ухваленням того факту, що не може контролювати все.

Другий варіант, коли тривога є, а розуміння причини немає. У такому разі робота починається з бази КПТ – відстеження думок та емоцій у спеціальній техніці, щоб, по-перше, знайти предмет тривоги для опрацювання, а по-друге – сформувати навичку вичленяти негативні автоматичні думки, які “кусають” ваш психологічний комфорт та навчитися самостійно з ними справлятися, не накопичуючи.

Після того, як предмет тривоги визначений, працюємо аналогічно до першого варіанту.

З якими запитами я працюю

  • Вирішити труднощі у стосунках з партнером/батьками/дітьми.
  • Зрозуміти свої потреби, цілі, зрозуміти куди та як хочу рухатися.
  • Зменшити рівень тривоги.
  • Впоратися з депресією.
  • Підвищити самооцінку.
  • Підвищити навичку визначення та відстоювання особистих кордонів.
  • Визначитись із професією.

Вартість консультації 2100 грн

Вартість консультації 2100 грн

Записатись

Комфорт під час консультації

Я працювала з різними клієнтами за темпераментом, характером.
До кожного знайшла індивідуальний підхід та професійне рішення.
Консультація вибудовується навколо мети, яку визначає клієнт у форматі діалогу.
Будь-який тиск, поради, оцінки з мого боку виключені.

Консультація проходить в режимі онлайн і триває 1 годину.
На початку я ставлю кілька запитань про вас, ваш стиль життя, потім ми працюємо конкретно над запитом. Як правило, після консультації я надаю додаткові завдання для закріплення результату.

Самостійно людина не бачить предмет тривоги не просто так. Дивитися туди неприємно, тому психіка вибирає включати захист і, наприклад, витісняє його з фокусу або намагається не називати речі своїми іменами, а раціоналізує його, тобто виправдовує стан речей, що склався, мовляв, і так зійде. Але внутрішній конфлікт нікуди не йде. Через війну тривога є, а причина клієнту не ясна. Психолог, розуміючи, що таке психологічний захист, вміючи її обходити акуратно виведе вас на відповідь.

Тривожні розлади, ДКР, наприклад, це всі продукти спресованої в щільний брикет тривоги, яка не була вчасно відрефлексована. Психіка тривалий час це збирала, стискалася як пружина. Якщо безпосередньо внутрішній конфлікт не вирішується, розрядку психіка робить в обхідний шлях – наприклад, через миття рук по 85 разів на день. У всьому світі вирішується проблема тривоги через когнітивно-поведінковий підхід психотерапії, на якому ґрунтується і моя практика.

Іноді люди хвилюються чи нервуються. Тривога – це природна реакція на конкретні події, що викликають занепокоєння. У деяких ситуаціях тривога справді може допомогти. Вона допомагає сконцентруватися, докласти більше зусиль та адаптуватися. Але якщо це почуття не залишає людину тривалий час і навіть посилюється, то йдеться вже про тривожний розлад. Це психічне захворювання, яке значно погіршує якість життя: губляться соціальні зв’язки, псуються стосунки з родичами, страждає на фізичне здоров’я. Людина витрачає на боротьбу з нею всю енергію, особливо, якщо не розуміє причину занепокоєння та методів її подолання. Одним словом, тривога починає контролювати людину.

Симптоми тривоги можуть бути різні, але найбільш поширені такі: прискорене або нерегулярне серцебиття, запаморочення, пітливість, задишка, підвищений артеріальний тиск. Тривожні розлади виникають у будь-якому віці. Вони мають свою класифікацію. Нижче наведено деякі з них.

  1. Панічне розлад: людину час від часу наздоганяють панічні атаки, причину яких вона не може визначити. Основні симптоми: задишка, слабкість, тремтіння в тілі, пітливість. Може супроводжуватися почуттям нереальності, страхом перед смертю чи страхом втратити контроль. Як правило, напади трапляються раптово. Це змушує їх боятися і чекати на наступний напад у майбутньому.
  2. Обсесивно-компульсивний розлад (ОКР): характеризується наявністю нав’язливих думок, ідей, дій (обсесій) або ритуалів (компульсій), які можуть спричинити виражений дискомфорт та занепокоєння. Невиконання певних рухів, відповідно до обсесій, викликає в людини почуття його незавершеності.
  1. Фобія – незрозуміле сильне почуття страху не засноване на здоровому глузді і проявляється в комплексі з панічною атакою. Одним із видів є соціальна тривожність – страх негативної оцінки оточуючих. Люди почуваються збентеженими чи засудженими, часом виявляється страхом вийти з дому, занепокоєнням перед заходом.
  2. Генералізоване тривожне розлад – виникає без наявності певних стресових причин. Симптоми: дратівливість, напруга у тілі, пітливість, хвилювання, порушення сну.
  3. Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) – виникає після травмуючої події та характеризується нав’язливими спогадами. Викликає страх, безпорадність або жах і зберігатиметься тривалий час.

Тривожність може виникати комплексно з іншими психічними розладами, наприклад, з депресією. Тоді має місце змішаний діагноз. Дослідження підтверджують, що це тривожні розлади мають одну природу і викликані подібними процесами. Як правило, їм піддаються емоційні особистості, які пригнічуються своїми емоціями та схильні негативніше реагувати на негативні ситуації, ніж інші. Звичайно, багато хто намагається впоратися з цією проблемою самостійно, уникаючи переживань, які викликають тривогу. Однак часто це не тільки усуває її, а, навпаки, підживлює. Якщо фактори стресу накопичуватимуться, то тривога може посилитися. Найкраще записатися на прийом до психолога.

Консультації психолога при тривозі – це одна з найкращих форм полегшення стану. Спілкування з ним допоможе зрозуміти, що викликає занепокоєння і навчити методам подолання труднощів. Тільки розмова з психологом, якому ви довіряєте, може послабити тиск і принести почуття полегшення. Методів розмовної терапії досить багато, але найпопулярніший і найефективніший з них – когнітивно-поведінкова терапія (КПТ). Його може використати психолог, який здобув відповідну кваліфікацію. Цей підхід дозволяє розібратися, як думки людини впливають почуття і поведінка. Мета терапії – зрушити в реалістичну область. Робота психолога та клієнта – це спільний процес, при якому розробляються навички та методи боротьби з тривогою. Якщо людина відчуває, наприклад, що на неї чекає щось погане, фахівець запропонує оцінити, якою є реальна ймовірність цієї події, проаналізувати, чи були в житті подібні ситуації очікування події, які не виправдалися. У разі ставиться завдання зіставити думки з фактами. Психолог допомагає спокійніше реагувати на речі, які неможливо змінити та контролювати.

Тривожні розлади добре піддаються лікуванню. Деяким досить кілька консультацій, щоб відчути покращення. Професійний психолог обов’язково складе план терапії з урахуванням індивідуальних особливостей кожного клієнта, його почуттів та симптомів. У свою чергу, важливо, щоб клієнт активно працював на консультації та поза нею, виконуючи домашні завдання, ведучи щоденник думок, коли відчуває тривогу. Усі навички, отримані під час терапії, людина може застосовувати у подальшому житті. Робота з психологом зазвичай дає довгостроковий позитивний ефект.

Чи варто звертатися по професійну допомогу, людина вирішує сама. Але якщо виникає тривога, бажано все-таки вдатися до психологічної допомоги, яка допоможе встановити причини патологічного стану та навчить технікам контролю над емоціями. Консультація психолога допомагає взяти тривогу під контроль і прийти до нормального щасливого життя.

Запис на консультацію