Проблеми у відносинах із чоловіками
Працюючи з такими запитами, часто виявляю супутні психологічні проблеми, які потребують вирішення. Найчастіше це – схильність жінки до співзалежних відносин, минулий негативний досвід, який вона ще не відпустила, нерозуміння особистих кордонів, низька самооцінка. А кожна ця проблема має і свою першопричину.
Відносини – це те, що цікавить будь-яку дівчинку, дівчину, жінку. Тому що жінка реалізується у взаєминах, і власне самосприйняття та задоволення своїм життям відчувається залежно від того, як у нас налагоджені зв’язки з іншими людьми та якої вони якості. Перший сигнал, що вам потрібна кваліфікована допомога психолога у відносинах із чоловіками – стосунки перестали вас радувати.
Для жінки, відносини з чоловіком – це фундамент та зміст особистого, сімейного та суспільного життя. Але буває так, що найвагоміші стосунки – з чоловіком чи партнером, згодом перестають влаштовувати. І в цій ситуації візит до психолога КПТ – це ознака відповідального підходу до свого життя.
Запити до психолога по стосунках
- жінки не у стосунках, але охочі їх створити;
- жінки у відносинах, але їх не влаштовує якість взаємовідносин;
- ухвалити рішення піти або залишитися у відносинах;
- вирішення проблем через розставання;
- відносини зайшли у глухий кут;
- зрада;
- зміна моделі стосунків.
Комфорт під час консультації
Я працювала з різними клієнтами за темпераментом, характером.
До кожного знайшла індивідуальний підхід та професійне рішення.
Консультація вибудовується навколо мети, яку визначає клієнт у форматі діалогу.
Будь-який тиск, поради, оцінки з мого боку виключені.
Консультація проходить в режимі онлайн і триває 1 годину.
На початку я ставлю кілька запитань про вас, ваш стиль життя, потім ми працюємо конкретно над запитом. Як правило, після консультації я надаю додаткові завдання для закріплення результату.
До мене звертаються з емоційними труднощами, включаючи депресію після розставання з чоловіком. Як перегорнути сторінку та піти далі, залишивши минуле в минулому, знають мої клієнтки, які до нашої роботи роками були у цьому стані.
Тому на першій консультації я разом із клієнткою визначаю, що вона має на увазі під проблемами у відносинах і знаходжу причину, яка їх викликала.
Коли в людини складається пазл із причинно-наслідкових зв’язків, з’являється ясність, чому вона опинилася там, де опинилася.
Ясність дає можливість бачити те, що раніше було за кадром. А це, у свою чергу, дає можливість обирати та діяти по-іншому.
Після того, як пазл складний, вступають у справу техніки когнітивно-поведінкової психотерапії. Вони покликані відповідати на горезвісне «розумом все розумію, а змінити не можу». Техніки КПТ крок за кроком змінюють когнітивні помилки мислення та дезадаптивну поведінку. Тобто вони допомагають мислити по-новому, не заганяючи себе в пастки, і діяти по-новому, щоб дійти бажаного.
У кожному випадку застосовую окремий план роботи та комбінування технік.
Моя практика консультування бачила багато жіночих історій, розчарувань, сліз. Кожна історія є унікальною по-своєму.
Але об’єднує їх те, що кожна клієнтка в результаті знайшла відповідне їй рішення, спираючись на знання, ясність і багато іншого, що дала їй робота на моїх консультаціях.
Проблеми у відносинах із чоловіками виникають у більшості жінок. Навіть якщо партнери добре ладнають, конфлікти можуть виникнути на тлі стресових ситуацій у повсякденному житті. Іноді вони здаються важкими та нерозв’язними. Про відносини треба дбати. На початковому етапі романтики це відбувається саме собою. Згодом емоційний клімат усередині пари часто бажає кращого.
Перелік попереджувальних ознак, що у відносинах щось негаразд, досить великий. Це не означає, що їх не можна врятувати, але обом точно знадобиться чесне спілкування і робота з психологом.
- Небажання йти на компроміс та відсутність гнучкості.
- Потреба почуттях партнера без зворотний зв’язок – егоїзм.
- Втручання батьків.
- Флірт та загравання за межами відносин.
- Відмова від спілкування та близькості.
- Агресивна поведінка із застосуванням фізичної сили.
- Постійні образи та розчарування.
- Вживання наркотиків чи алкоголю, що впливає відносини.
- Звинувачення, сарказм, неповажні коментарі, образи.
- Тотальний контроль за життям партнера, віддача наказів та обмеження у фінансах з метою контролю.
- Відсутність довіри та відкритості у відносинах.
- Наявність заборонених тим чи таких, про які партнери бояться говорити.
- Порушення особистих кордонів.
Багато з цих проблем пов’язані з відсутністю відкритого, шанобливого та чесного спілкування. Деякі виникають через те, що один із партнерів домінує над іншим за допомогою агресії та емоційного тиску. Також витоками можуть бути проблеми з дитинства, такі як зневага, заборона висловлювання, жорстоке ставлення, конфлікти батьків. Низька самооцінка, яку прищеплюють дитині в дитинстві, може позначитися у дорослому житті на стосунках. Не варто ігнорувати ці проблеми та сперечатися про них, це лише віддалить вас із партнером. Натомість краще звернутися до психолога.
Консультації з питань взаємовідносин можуть допомогти у складних ситуаціях упоратися з проблемами, і в цілому, покращити відносини.